Pasowanie na ucznia

Za nami trzy wspaniałe uroczystości. W dniach 4, 5, 6 października kolejno uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy 1a, 1b i 1c. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu ucznia. Dlatego też nie mogło zabraknąć w tym wyjątkowym dniu najmilszych dziecięcemu sercu osób -rodziców.

Ceremonia pasowania rozpoczęła się Mazurkiem Dąbrowskiego. Po hymnie swoje wystąpienie miała Pani Dyrektor Dorota Kozioł, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do dzieci.

Kolejnym punktem programu były występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Dzięki temu śpiewająco zdały swój pierwszy egzamin. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami i uczniami oraz wzorowo się zachowywać.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz Pasowanie na Ucznia. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie czarodziejskim ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniła ich w prawdziwych uczniów i przyjęła do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 w Rzeszowie.

Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

To były wyjątkowe dni dla naszych najmłodszych wychowanków szkoły. Życzymy im wielu sukcesów i przyjemnego pobytu w naszej szkole.