Listopad jest wyjątkowym miesiącem – to czas pamięci i zadumy .

Pierwsze dni poświęcamy tym, których już wśród nas nie ma, podczas rodzinnych spotkań z bliższą i dalszą rodziną wspominamy ciekawe historie.

W połowie miesiąca obchodzimy niezwykle ważne wydarzenie w historii naszego kraju .

11 listopada 1918 roku pod dowództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.

8 listopada uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zebrali się na uroczystym apelu upamiętniającym tę ważną datę. Piękne patriotyczne stroje, wzruszające przedstawienie to zasługa uczniów klas 3b i 4b oraz przedstawicieli klas 5 i 6 jak również niezawodnych nauczycieli p. Katarzyny Sanockiej, p. Martyny Myćki, p. Piotra Smotrysia i p. Łukasza Kobiałki.

Pozostając w świątecznym nastroju następnego dnia nasi uczniowie wzięli udział w audycji muzycznej przygotowanej przez Mobilna Filharmonia oraz w akcji „Szkoła do hymnu”.