Warsztaty naukowe w pracowni Experymentarium 3Z

W dniach 20-21 lutego br. uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach naukowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ars Scientia w pracowni Experymentarium 3Z „Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj!” Dla naszych uczniów była to doskonała okazja, by poznać szereg zagadnień z zakresu fizyki oraz techniki. Dzieci nie tylko dowiedziały się nowych rzeczy, obserwowały wiele ciekawych doświadczeń, lecz także samodzielnie wykonały modele, dzięki którym można zademonstrować, jak działa prawo grawitacji. Zajęcia zakończyły się krótkim podsumowaniem, podczas którego wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że fizyka jest fascynująca i warto jej się uczyć.

Projekt dla uczniów szkół podstawowych i średnich z Rzeszowa i Podkarpacia realizowany przez Stowarzyszenie Ars Scientia w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.