Tydzień Zdrowia

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Tak mistrz Kochanowski pisał o wartości zdrowia w życiu człowieka, siedząc zapewne pod czarnoleską lipą, popijając pitny miód.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły też cenią sobie zdrowy styl życia. W Tygodniu Zdrowia wszyscy w szczególny sposób utrwalaliśmy zasady odżywiania, aktywnie spędzaliśmy czas i spotykaliśmy się z ekspertami.
Klasy pierwsze robiły pyszne, pełne witamin kanapki, a potem ,żeby spożytkować nadmiar energii ostro trenowały na sali gimnastycznej. Klasa 1b i 2b ćwiczyły pod czujnym okiem trenera piłki nożnej GAP Boguchwała. Klasa 2b cały tydzień poruszała na lekcjach tematy związane ze zdrowiem. Opracowywali plan „Jak dbać o zdrowie”, poruszali kwestie witamin w życiu człowieka, a nawet odwiedziła ich mama Natalki- Pani Ania, która jest okulistką i opowiedziała uczniom jak dbać o wzrok. W 2b rodzice od tej pory będą dbać, aby w dziecięcych śniadaniówkach nie brakowało nigdy zdrowych przekąsek.
Klasa 2a i 2c wykonały sałatki owocowe, a potem wszystkie drugie klasy spotkały się na sali gimnastycznej na maratonie gimnastycznym i ułożyli ze swoich ciał napis; TYDZIEŃ DLA ZDROWIA!
Klasy trzecie spotkały się z panią dietetyk i wykonały owocowe szaszłyki i sałatkę. Ostro też trenowali na sali gimnastycznej.
Klasy czwarte ćwiczyły na ścieżce zdrowia, a 6a nawet w czasie przerw nie dawała za wygraną i zamiast odpoczywać ćwiczyła na sali. Nasi najstarsi uczniowie urządzili sobie też na godzinie wychowawczej wspólne śniadanie i było ono tylko zdrowe i pożywne.
Bardzo ciekawe zajęcia odbywały się w szkolnej świetlicy. Nauczyciele przez cały tydzień tworzyli „dzieła sztuki” nawiązujące do zdrowego odżywiania, prowadzili zajęcia taneczne, sportowe. Tam nigdy nie ma nudy, a w tym czasie nuda nawet nie miała odwagi wstawić tam swojego wścibskiego nosa.
Nawet szkolna kuchnia i panie kucharki przygotowały dla uczniów truskawkowy koktajl, pełen witamin i probiotyków.
Działań było tak dużo i były one tak bardzo różnorodne, że nie sposób wszystkich opisać. Mamy nadzieję, że zdrowy styl życia pozostanie z nami nie tylko w Tygodniu Zdrowia.