Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy z przytupem. Był to – po pierwsze – dzień bez plecaka. Wszystko, co nasi uczniowie przynieśli do szkoły, zapakowane było w… różne ciekawe opakowania :).
Po drugie – w klasach 1- 3 oprócz pięknego przedstawienia na powitanie wiosny dzieci zorganizowane miały różne gry, zabawy, quizy itp. – miało to na celu integrację zespołów klasowych oraz…. naukę przez zabawę!
W klasach 4-6 przeprowadzony został Szkolny Turniej Wiedzy. Klasy podzielone na zespoły walczyły o tytuły mistrzów matematyki (gratulujemy klasie 6a!), języków (gratulujemy klasie 4b!), wiedzy ogólnej (znów gratulujemy klasie 6a!) i wiedzy o zdrowym stylu życia (gratulujemy klasie 4a!). Uczniowie mieli też czas na nieco spokojniejszą rywalizację i integrację zespołów klasowych przy wykorzystaniu różnych gier. W każdym razie pozytywnych wrażeń nie brakowało! !
Ale!!! 21 marca świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary zdominowały nasze szkolne korytarze! Dziękujemy za udział w tej akcji! Mamy nadzieję, że hasło „Każdy inny – wszyscy równi!” zostanie z nami na lata!