Biegi Młodzieżowe

Aktywny tryb życia dziecka to przede wszystkim lepsza sprawność fizyczna, rozwój mięśni i kości. Dzięki bieganiu młodzi sportowcy zyskują większą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Bieganie wpływa również na poprawę koordynacji ruchowej i ćwiczy zmysł równowagi. W dniu 2 kwietnia 2023 r. odbyły się biegi młodzieżowe podczas 16. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. W rywalizacji wystartowała liczna grupa uczniów i wychowanków z ZSZP nr 8 w Rzeszowie. Wszyscy uczestnicy ukończyli swój bieg. Szczególne gratulacje kierujemy w stronę Karola Gałusa z klasy 2b, który zajął bardzo wysokie czwarte miejsce. Również wśród wychowanków przedszkola znaleźli się wybitni biegacze. Na pierwszym miejscu uplasował się Jan Gaweł , a szóstą pozycję zajął Miłosz Pyrda. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników za wysiłek oraz wolę walki.