Kreatywna praca z lekturami w klasie 2b

Czytanie to kluczowa umiejętność dziecka. Pracując z lekturą wyrabia się wrażliwość na piękno języka, przeżywa jeszcze raz przedstawione obrazy literackie. Uczniowie klasy 2B przeżywają niesamowite przygody podczas omawiania lektur, m.in.: – Zainspirowani bzikami Julka (Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą. Autor: Agnieszka Frączek) przygotowali prezentacje na temat swoich własnych, niecodziennych fascynacji i zaprezentowali je na forum klasy. – Wykazali się swoją niebagatelną kreatywnością i zaprojektowali, a następnie z wielką precyzją i zaangażowaniem wykonali własną „Niesamowitą skarpetę”. Każda z nich przyniosła niebywałą historię, którą dzieci stworzyły pisząc własny jedenasty rozdział książki (Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Autor: Justyna Bednarek). To na pewno nie koniec naszych wspólnych przygód z lekturami.