Wspaniała przygoda klasy 6b z Belgią w tle

W czwartek 7 marca klasa 6b miała okazję odwiedzić Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie (Oddział dla Dzieci i Młodzieży), gdzie wzięliśmy udział w warsztatach “Przystanek Belgia”. To była nie tylko lekcja geografii, ale prawdziwa podróż po kulturze i tradycjach tego europejskiego kraju.

Odkryliśmy, że Belgia to nie tylko kraj słynący z wyśmienitej czekolady i frytek, ale także ważne centrum polityczne z Brukselą jako sercem Unii Europejskiej. Czy wiedzieliście, że Belgia jest jednym z najmniejszych, a zarazem najbardziej zróżnicowanych kulturowo krajów w Europie?

Po warsztatach, w duchu nadchodzącego Dnia Kobiet, udaliśmy się na rzeszowski rynek. Tam, w przyjemnej atmosferze, każdy mógł skosztować słodkości, świętując tym samym zarówno naszą wycieczkę, jak i to wyjątkowe święto klasowych kobietek.

Zapraszamy do pooglądania relacji Oddziału dla Dzieci i Młodzieży: Dzisiejszego… – Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie | Facebook