Wyjście na spektakl ekologiczny

„Jaki poniedziałek, taki cały tydzień”.

Klasy 1a i 1b wzięły sobie te słowa do serca i w poniedziałek wybrały się na spektakl ekologiczny pt. „Detektyw Kot” wystawiany przez Teatr Kultureska. Organizatorem wydarzenia był Wydział Klimatu i Środowiska Miasta Rzeszowa. Tematyka spektaklu poruszała kwestie dotyczące właściwych nawyków ekologicznych, m.in. segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii, a także ograniczenia konsumpcjonizmu, a wszystko to bazując na znanej baśni „Kot w butach”. Detektyw Bonk skutecznie rozwiązywał ekologiczne zagadki, jednak dużym wsparciem okazali się widzowie, którzy aktywnie uczestniczyli w prowadzonym śledztwie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały książki „Ekowiersze” i magnesy, żeby na co dzień pamiętać o ideach ekologicznych. Dowodem, że wyjście było udane, był szeroki uśmiech naszych uczniów.