Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi oraz Dzień Matematyki. Uczniowie pracowali na lekcjach matematyki w nietypowy sposób. Niektórzy bawili się matematyką poprzez gry edukacyjne takie jak domino matematyczne, inni dopiero poznali najsłynniejszą stałą matematyczną lub przypomnieli sobie, co to liczba Pi i dlaczego jest tak ważna nie tylko w świecie matematyki. W trakcie zajęć uczniowie oglądali ciekawe filmiki edukacyjne i dokumentalne opowiadające o historii liczby Pi oraz jej wykorzystaniu w wielu dziedzinach nauki. Ponadto tworzyliśmy barwne spirale z rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi, przeprowadzaliśmy doświadczenie polegające na wyliczeniu wartości liczby Pi poprzez mierzenie obwodu koła sznurkiem. Oczywiście nie obyło się bez pomyłek i konieczności kilkukrotnego mierzenia obwodu. Na korytarzu pojawiła się również okolicznościowa gazetka dotycząca marcowych świąt matematycznych oraz kilku słynnych matematyków. Poczytać można również ciekawe aforyzmy o matematyce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.