Szkoła wolna od telefonów

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Pragniemy przypomnieć, że nasza szkoła jest” Szkołą wolną od telefonów komórkowych”. W trosce o jakość edukacji i dobro naszych uczniów, wprowadziliśmy system, w którym na czas lekcji telefony komórkowe są odkładane do specjalnie przygotowanych skrzyneczek.
Dlaczego to robimy? Takie rozwiązanie ma na celu:
Poprawę koncentracji – bez rozpraszających powiadomień, uczniowie mogą lepiej skupić się na nauce.
Zwiększenie interakcji – promujemy bezpośrednią komunikację między uczniami, co jest kluczowe dla rozwoju społecznego.
Bezpieczeństwo cyfrowe – ograniczamy dostęp do nieodpowiednich treści i chronimy dane osobowe uczniów.
Decyzja o wprowadzeniu tego systemu została podjęta po zauważeniu, że zasady dotyczące korzystania z telefonów były często łamane, co negatywnie wpływało na środowisko edukacyjne. Nasze działania zostały wzmocnione przez różnorodne materiały edukacyjne. Przygotowaliśmy informacje dla młodzieży, które wyjaśniają cel naszego przedsięwzięcia i podkreślają znaczenie skupienia uwagi na nauce.
Od czasu wprowadzenia tej zmiany efekty są niezwykle satysfakcjonujące. Obserwujemy większe zaangażowanie w zajęcia szkolne oraz poprawę relacji między uczniami.
Dziękujemy za wsparcie w realizacji tej ważnej inicjatywy.

Dyrekcja oraz Nauczyciele SP26