Wyjście do kina „Helios”

19 kwietnia (piątek), uczniowie klas 4-7 mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym. Razem wybraliśmy się do kina Helios na seans filmowy pt. “Film dla kosmitów”. Film ten poruszał ważne tematy związane z cyfrowym uzależnieniem, a także znaczeniem przyjaźni, rodziny i pasji w naszym życiu.

Obraz przedstawiał nie tylko trudności związane z uzależnieniem od internetu, ale również ukazywał drogę do odzyskania kontroli nad własnym życiem. Była to doskonała okazja do refleksji nad własnymi nawykami i wpływem technologii na codzienne życie.

Film, mimo że nie był łatwy w odbiorze, stanowił ważny element edukacyjny i skłonił do głębokiej dyskusji. W związku z tym, po powrocie do szkoły, wychowawcy przeprowadzili pouczającą pogadankę z uczniami, aby wspólnie omówić obejrzany materiał i wypracować zdrowe podejście do korzystania z mediów cyfrowych.

Zachęcamy rodziców do rozmów z dziećmi na temat filmu i poruszanych w nim kwestii, co może być cennym elementem wspierającym rozwój emocjonalny i społeczny naszych uczniów.