Dzień Ziemi w klasach młodszych

Dzień Ziemi już za nami, więc czas na małe podsumowanie. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w różnych działaniach, które miały na celu promowanie postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej, a także budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W tym dniu na ubraniach królował zielony kolor. Dzieci na zajęciach oglądały filmy edukacyjne, śpiewały piosenki, rozwiązywały quizy ekologiczne oraz wykonywały szereg prac plastyczno-technicznych związanych z tematem. Nie lada wyzwaniem były „zakodowane” zadania, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale także sprytem i zręcznością. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem metod aktywizujących i narzędzi TIK. Weźmy przykład z naszych uczniów i dbajmy o nasz wspólny dom.