Spotkanie z policjantem

15 września 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 8 odbyło się spotkanie z Panią Sierżant – dzielnicową pracującą w Komisariacie Policji Rzeszów–Śródmieście. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz  przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i w drodze z domu do szkoły  i ze szkoły do domu. Pani policjantka przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz powtórzyła z dziećmi numery telefonów alarmowych. Poinformowała również dzieci w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Nasi wychowankowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa, a na zakończenie wizyty nagrodzili Panią sierżant gromkimi brawami.