Akcja „Sprzątanie świata”

19 września uczniowie z klasy I włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Tego dnia zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających  na  celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Uczniowie poznali kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane śmieci. Jednak  główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Były bardzo zaangażowane i z radością porządkowały teren  wokół szkoły. Zapełnione worki włożyły do kosza.

Dzięki tego typu akcjom wychowankowie rozumieją potrzebę ochrony środowiska oraz zachowania porządku w miejscu gdzie przebywają.