Aktywny powrót do szkoły

Ministerstwo Edukacji i Nauki wdrożyło w życie projekt „Aktywny powrót do szkoły”. Celem projektu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji zajęć w ramach tego projektu. Uczniowie klas 4 i 5 uczestniczą w zajęciach dodatkowych z wychowania fizycznego. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej. Uczniom została przeprowadzona diagnoza wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia . Diagnoza ta jest podstawą do przygotowania analizy i rekomendacji do dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w tych zajęciach.