Warsztaty fizyczne „Mądry Dzieciak”

Z okazji „Dnia Chłopaka” już 28 września uczniowie klas 3 A i B uczestniczyli w spotkaniu z szalonym naukowcem – Panem Tomkiem Madejem, który jak zawsze tak i tym razem odkrył kolejne ciekawe tajemnice. Spotkanie było prezentem dla chłopców z okazji ich święta, ale dziewczynki również mogły w nim uczestniczyć i były nim zachwycone.
Nasz gość poprzez szereg eksperymentów prowadzonych wspólnie z dziećmi udzielił odpowiedzi na pytania: Jakie metody transportu stosowaliśmy kiedyś, jakich używamy teraz i co być może wykorzystamy do podróżowania w przyszłości? Czy lewitacja jest już możliwa, a jeżeli tak jak ją wykorzystać do poruszania się? Pan Tomasz wspólnie z uczniami wziął na warsztat te popularne oraz mniej znane środki transportu. W trakcie spotkania dzieci w grupach wykonały rakietę kosmiczną z odpadów. Potem wspólnie udały się na boisko sportowe gdzie wystrzeliły zbudowane rakiety w powietrze. Po wykonaniu zadania uczniowie zmierzyli długość lotu rakiet i wyłonili zwycięską grupę. Zajęcia wywołały dużo pozytywnych emocji, a radości z wykonanego zadania nie było końca.