Pasowanie na czytelnika w naszej bibliotece szkolnej

Biblioteka jest takim miejscem w szkole, które powinno kojarzyć się z bezpieczeństwem, czymś przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i które chętnie odwiedzają.

W ubiegłym tygodniu 4 i 5 listopada, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika naszej biblioteki szkolnej. Zanim złożyli przyrzeczenie, poznali zasady, jakich należy przestrzegać podczas wypożyczania książek, ich użytkowania oraz korzystania z kącika czytelniczego. Podsumowaniem tej miłej uroczystości był samodzielny wybór i pierwsze wypożyczenie książek przez uczniów.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania i zdobywania wiedzy oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.