Klasa 4b zwiedza Rzeszowskie Piwnice

30 marca br. klasa 4b uczestniczyła w miejskiej wycieczce. Naszym głównym celem było zwiedzenie Podziemnej Trasy Turystycznej – tzw. Rzeszowskich Piwnic –  i poznanie legend związanych z naszym miastem. Przy okazji odwiedziliśmy także Mogiłę Powstańców Styczniowych na cmentarzu przy ul. Targowej, Plac Ofiar Getta oraz pomnik Tadeusza Kościuszki w rzeszowskim Rynku. Krótkie powtórzenie z lekcji historii zagwarantował klasie pan Piotr Smotryś, co uczyniło naszą wycieczkę o wiele ciekawszą. Podziemna Trasa Turystyczna zaskoczyła wszystkich swoją nową, atrakcyjną odsłoną. Uczniowie wraz z nauczycielami rozwiązywali zagadki, grali w edukacyjne gry oraz oglądali interesujące materiały o historii naszego miasta. Z bogatszą wiedzą i nieukrywanym zadowoleniem klasa 4b powróciła do szkoły. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że takie lekcje powinny odbywać się częściej!