Kreatywne metody pracy z lekturą „Akademia pana Kleksa”

Podczas omawiania lektury „Akademia pana Kleksa” uczniowie klasy 4a wzięli udział w niecodziennej lekcji. Zainspirowani historią szpaka Mateusza, przeprowadzili dogłębną analizę pokaźnej kolekcji guzików! Uczniowie wybierali guziki, a następnie przyszywali je do samodzielnie wykonanych czapek (dowolną metodą: z papieru, włóczki, tektury, bibuły, ubrań, filcu). Stworzenie własnej czapki bogdychanów wymagało od uczniów kreatywności, pomysłowości oraz cierpliwości przy pracy twórczej; było okazją do ćwiczenia sprawności manualnych, a także pozwoliło dać nienoszonym już ubraniom „nowe życie”. Efektem artystycznych wizji uczniów były pięknie ozdobione cekinami, brokatem, chwościkami i elementami pasmanteryjnymi czapki, cylindry, toczki, kaptury, czapki inspirowane chińskimi i żydowskimi nakryciami głowy, a nawet czapka w kształcie lisa! Projekt edukacyjny został przeprowadzony w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zabawa z książką. Kreatywne metody pracy z lekturą”.