Lekcja podsumowująca pracę z lekturę „Charlie i fabryka czekolady”

Jak skupić się na omawianiu treści lektury, której akcja rozgrywa się w fabryce czekolady? Aby nie dać się pokusie zjedzenia zbyt dużej ilości kakaowych przysmaków, uczniowie klasy 4b wzięli się do intensywnej pracy intelektualnej i plastycznej, tworząc swoje pierwsze lekturowe lapbooki. W projektach znalazły się ciekawostki o autorze i ilustratorze książki „Charlie i fabryka czekolady”, informacje o bohaterach, plany wydarzeń, wnioski z przesłania książki, quizy z treści, a także gra planszowa. Wystawę lapbooków można podziwiać w bibliotece szkolnej.

Lekcja podsumowująca pracę z lekturą przeprowadzona została z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie wzięli udział w grach i quizach interaktywnych, dzięki którym mogli zweryfikować swoją wiedzę oraz poczuć ducha rywalizacji. Lekcje zostały przeprowadzone w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zabawa z książką. Kreatywne metody pracy z lekturą”.