Lekcja pełna zagadek

W miniony poniedziałek, 18 marca 2024r. uczniowie klasy 5a wzięli udział w wyjątkowej lekcji języka polskiego. Sala lekcyjna zamieniła się w pokój pełen zagadek dotyczących „Tajemniczego ogrodu” Frances Hodgson Burnett. Opis fabuły lekturowego escape room prowadził tropem akcji powieści, przenosił w najbardziej znaczące dla fabuły miejsca oraz wydarzenia, dzięki którym zaniedbany ogród zamienił się w piękne miejsce o magicznej mocy. Ale zanim uczniowie tam dotarli, musieli odnaleźć właściwy klucz do sekretnej furtki. Potem, było już tylko trudniej. Wszystkie zagadki musiały być rozwiązane w określonej kolejności i nie można było pominąć żadnego znaku czy wskazówki. A to zaskoczyło uczniów. Piątoklasiści pracowali z takim zaangażowaniem i zainteresowaniem nad zadaniami, że mimo zakończenia zajęć, nikt nie chciał udać się na zasłużoną przerwę. Lekcja z escape room okazała się być pomysłem na szóstkę.