Wigilia w klasie III a

Nasza Wigilia klasowa w tym roku była inna niż wszystkie, ale nie tak smutne jak jeszcze rok temu, gdy nie mogliśmy być razem w szkole. Wreszcie spotkaliśmy się wspólnie przy naszym klasowym wigilijnym stole. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w przygotowaniach wystroju klasy. Tego wyjątkowego dnia przyszliśmy odświętnie ubrani i wspólnie przygotowaliśmy wigilijny stół. Stojąc z białym opłatkiem w ręku, przy odświętnym stole składaliśmy sobie najpiękniejsze życzenia. Niestety w związku z pandemią, nie mogliśmy nim dzielić się między sobą. Mimo to przy słodkim poczęstunku wspólnie śpiewaliśmy wybrane przez uczniów kolędy. Dopełnieniem całej uroczystości było opowiadanie dzieci o zwyczajach świątecznych, które panują w ich domach. Miłą niespodzianka były również pierniczki z imionami uczniów i nauczycieli upieczone przez Marysie. Ta klasowa Wigilia była wyjątkowa, bo mieliśmy świadomość, że kolejny etap edukacji już mija i za rok spotkamy się już w trochę innym składzie. Zostaną nam tylko piękne wspólne wspomnienia.