WITAMY W MIRMIŁOWIE – WYSTAWA PRAC PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Wśród wielu lektur szkolnych obowiązkową pozycją dla uczniów jest komiks Janusza Christy „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Uczniowie klas 4a i 4b na zakończenie pracy z lekturą przygotowali piękne makiety Mirmiłowa, które obecnie cieszą oko w holu szkoły. Projekt edukacyjny, w którym brali udział czwartoklasiści, zakładał rozwijanie umiejętności pracy w grupie, kreatywnego wykorzystania tekstu kultury, a także dawał możliwość korelacji treści nauczania (bez umiejętności plastycznych, technicznych tak pięknych efektów na pewno by nie było!).
Dzieła naszych uczniów będzie można podziwiać jakiś czas w holu szkoły, a później ozdobią one wnętrze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Rzeszowie – filii dla Dzieci i Młodzieży.