Bieg po zdrowie

Nasza szkoła przystąpiła do nowego programu antytytoniowego ” Bieg po zdrowie „. Został on opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami. Skierowany jest do uczniów klas czwartych. Głównym celem zwiększenie świadomości i wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e papierosów. Zajęcia są realizowane za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku grupy docelowej. Lekcje odbywają się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Dzieci w wieku 9-10 lat dopiero zaczynają kształtować w sobie cechy i nawyki, które mogą pozostać z nimi przez całe życie. Przekazywanie dzieciom wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie odpowiednich umiejętności i postaw związanych z tym obszarem, wdraża do właściwego stylu życia, a tym samym do utrzymania zdrowia i osiągania życiowej satysfakcji obecnie i w przyszłości.