Poezja z odzysku

21 marca, w Międzynarodowy Dzień Poezji, uczniowie klas 6a i 6b naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych lekcjach języka polskiego. Z okazji tego święta literatury, nasi młodzi adepci poezji zmierzyli się z niecodziennym zadaniem – stworzenia własnych wierszy, wykorzystując nagłówki z gazet.

Ta kreatywna forma pracy z tekstem pozwoliła uczniom na inny niż zwykle kontakt z językiem polskim. “Wiersze z odzysku” to dowód na to, że każdy może odkryć w sobie duszę poety. Uczniowie z zapałem przeszukiwali artykuły, wybierając najbardziej intrygujące frazy, by następnie przekształcić je w poetyckie linijki.

Efektem ich pracy są oryginalne kompozycje, które pokazują, jak z pozornie przypadkowych słów można stworzyć coś pięknego i wyjątkowego. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie o sile słowa pisanego i jego nieograniczonych możliwościach.

Każdy z nas może być poetą, a wiersze naszych uczniów są tego najlepszym przykładem.