Eco lekcja w klasie IIIb

8 października 2024 roku klasa III b uczestniczyła w interaktywnym spektaklu teatru jednego aktora z pacynkami i pluszakami w roli głównej. Rozmawiali o segregacji domowych odpadów i o tym, jak powstaje smog, gdy śmieci pali się w piecu. Autorska bajka stworzona przez stowarzyszenie Ekoskop opowiadała o rodzinie lisów mieszkających w lesie. Kiedy Dziadek zbudował dom na polanie, zaczęły się problemy i choroby. Liski uczyły Dziadka „kolorów recyklingu” oraz proekologicznych postaw. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu, mając wpływ na jego przebieg. Zajęcia stworzyły również możliwość do sprawdzenia teoretycznej wiedzy w praktyce, gdy uczniowie pracując w grupach segregowali śmieci. Spektakl okazał się niezwykle intrygujący i wywołał ogromne zaangażowanie wśród uczniów.